Online Eğitimin Avantajları
Online Eğitimin Avantajları

Online Eğitimin Avantajları

Zaman ve mekandan bağımsız olarak öğrenme deneyimi sunan online eğitim sisteminin en büyük avantajı şüphesiz ki, istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman eğitim alabiliyor olunmasıdır ama tek avantajı bu değil. Bunun yanında, her ne kadar online eğitimin avantajları olsa da küçük dezavantajları yok değil.Gelin, online eğitimin avantajlarına ve dezavantajlarına birlikte göz atalım:


Online Eğitimin AvantajlarıOnline Eğitimin Dezavantajları
Eğitimi alacağınız yeri ve zamanı siz belirlersiniz. İsterseniz dünyanın bir ucunda olun, isterseniz gecenin geç saatleri olsun; farketmez.Kimi zaman internet bağlantısı ya da ekipmanlara bağlı olarak aktarılan görüntüde, seste ya da veride bozukluklar olabilir.
Hazırlanmak ve kursa ya da okula gitmek için zaman kaybetmezsiniz.Eğitmenin anlatım biçimi, jestleri ve mimikleri öğrencilerin ilgisini diri tutabilecek kadar yeterli olmayabilir.
Yaşam temponuz yoğun olsa bile online eğitime ayıracak zaman bulabilirsiniz.Uzun süre ekran başında kalınması durumunda çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilir.
Derslerde kullanılan araçlar için ekstra para ödeme zorunda kalmazsınız.İnternet erişimi olmayanlar bu olanaktan mahrum kalır.
Kaçırdığınız ya da anlamadığınız dersleri daha sonra tekrar izleyebilirsiniz.
Herkese eşit seviyede olanak sunulduğu için eğitimde fırsat eşitliği imkanına sahip olursunuz.
Fiziksel engeliniz varsa, sorunsuz eğitim alma imkanına sahip olursunuz.
Ulaşım ya da yemek gibi masraflarınızı devreden çıkarmış olursunuz.